Kızım Nerede Dizisi İlk ve Tek Fan Sitesi
Arkadaşlarım Bile Beni Tanıyamadı ..  B-261910-üye_ol

Arkadaşlarım Bile Beni Tanıyamadı ..  B-261910-üye_ol

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kızım Nerede Dizisi İlk ve Tek Fan SitesiHoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz : Çarş. Ara. 31, 1969
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Arkadaşlarım Bile Beni Tanıyamadı ..

4 posters
YazarMesaj
Admin
Site Sahibi

Admin

İsminiz : ? Durumunuz : Hiç Bellii olmuyor Değişiyorr Kayıt tarihi : 06/11/10

Arkadaşlarım Bile Beni Tanıyamadı ..  Empty
MesajKonu: Arkadaşlarım Bile Beni Tanıyamadı ..    Arkadaşlarım Bile Beni Tanıyamadı ..  Icon_minitimeCuma Şub. 25, 2011 10:37 pm

Arkadaşlarım bile beni tanıyamadı!
Günlük hayatında uzun sarı saçı tercih eden Yonca Cevher Yenel, atv'de yayınlanan 'Kızım Nerede?' isimli dizi için koyu renkli ve kısa bir peruk takıyor. Yenel, "Çekimlerde beni perukla görüp öyle tanıyan bir arkadaşım; uzun, sarı saçlı halimle bana selam vermedi. Çünkü tanıyamamış" dedi
Birçok dizi ve tiyatro oyununda rol alan ve ayrıca seslendirme sanatçılığı da yapan Yonca Cevher Yenel, 2.5 yıl aranın ardından 'Kızım Nerede?' dizisinde canlandırdığı 'İpek' karakteriyle ekrana geliyor. En son 'Binbir Gece' dizisinde Kayserili gelin Füsun'u canlandıran oyuncu, bu kez tamamen farklı bir imajla izleyici karşısına çıktı. Kısa siyah saçlı ve oldukça iddialı bir rolde oynayan Yenel, günlük yaşantısında uzun ve sarı saçı tercih ediyor. Yenel ile diziyi, özel hayatını ve oğlu Alideniz'i konuştuk.

UZUN SAÇ AVANTAJ
'Kızım Nerede?'de farklı bir imaj ve iddialı bir karakterle izleyici karşısına çıktınız. Neden dizide sarışın halinizle izleyici karşına çıkmadınız?
'İpek' karakteri oldukça farklı bir karakter... Onu en iyi şekilde yansıtmak için yönetmenimizle konuşup kısa ve siyah saçlı bir kadın olması gerektiğine karar verdik. Ancak ben, Alideniz dünyaya geldikten sonra saçlarımı sarıya boyatmıştım. Saçımın rengini ve boyunu değiştirmek istemedim. O yüzden dizi için peruk kullanmaya karar verdik.

Kısa saçlı halinizi nasıl buldunuz?
Aslında önemli olan benim beğenip beğenmemem değil, bu role en uygun imajın ortaya çıkması... 'İpek', keskin hatları olması gereken bir karakter... Saçın, makyaj, kıyafet ve tavırla desteklendiğinde daha da etkili olduğunu düşünüyorum.

Rol için kendi saçlarınızı kestirip siyaha boyatmayı düşünmediniz mi?
Ben, kadının uzun saçlı olmasını seviyorum. Ayrıca tiyatroda da uzun saç her zaman avantajlı.

İzleyici sizin gerçekten saçlarınızı kestirdiğinizi düşündü. Çünkü peruk doğal duruyor.
'İpek' karakteri için perukçuya gidip, bir sürü peruk denedik. Bir arkadaşım eline şu anda dizide kullandığım peruğu aldı ve bunu denememi istedi. Ben de "O perukla yan kesici çocuk gibi olurum" dedim. Ancak saçıma taktığımda çok doğal durdu. Bunu kıyafet, makyaj ve tavırla da birleştirdiğimde çok güzel bir karakter ortaya çıkmış oldu. Ayrıca peruk kullanmak çok rahat. Saç yapma gibi bir derdiniz yok.

ANNEME BENZEDİM
İlk zamanlar bu değişime hemen alışabildiniz mi?
Benim gözümün alışması gerekmiyor. Önemli olan role hizmet etmesi... Kendimi bu halimle anneme benzetmeye başladım. Annemin saçları koyu renk... Diziyi izlerken bazı karelerde annemi görüyorum.

Sizi sarışın uzun saçlı gören izleyici nasıl tepki veriyor?
Çok şaşıyorlar. "Biz saçlarınızı kestirip, boyattığınızı düşünüyorduk" diyorlar. Çekimlerin başladığı ilk günlerde beni sette ilk kez perukla gören bir arkadaşım, daha sonra peruksuz sarı saçlarımla gördüğünde bana selam vermedi çünkü tanımamış. Beni ilk kez sette görmüş ve benim gerçekten kısa ve siyah saçlı olduğumu sanmış.
Evlilikteki sorunlar aldatmayı gerektirmez

Dizide aldatma konusuna da değiniyorsunuz. 'Binbir Gece'deki rolünüzde de eşini aldatan bir kadını canlandırıyordunuz. Bu konuda ne diyeceksiniz?
'Binbir Gece'deki Füsun, evlenerek Kayseri'den İstanbul'a gelen ve burada yaşamaya başlayan bir kadındı. Hayattan beklentileri, birçok kadından daha azdı ama buna rağmen, kendince geçerli sebeplerden dolayı eşini aldattı. Burada da 'İpek' karakteri eşini aldatıyor. Aldatmayı İpek'e de yakıştıramıyorum, ama o çok farklı bir kadın... Artık birçok kadının maddi açıdan güçlü olduğu için müdanalarının azaldığını düşünüyorum. Ama bu çok bıçaksırtı bir durum. Bence herkes kendisi için doğru insanı bulduğunda, ona sevgi ve saygı göstermeli. Evliliğinizde problemler varsa, bu yine de aldatmayı gerektirmez. Aldatmak bana haince geliyor. Eğer doğru insansa ona dört elle sarılmalısınız.
Alideniz'in dublajcı olmasını istiyorum

Oğlunuz Alideniz diziyi takip ediyor mu?
Ara sıra... Dizi yayınlandığında genelde uyumuş oluyor.
Alideniz'in sizin gibi oyunculuk ya da dublaj sanatçılığı yapmasını ister misiniz?
Alideniz zaten dublaj yapıyor. 'Aşk ve Ceza'da Nurgül Yeşilçay'ın oğluna bir bölümde dublaj yaptı. Geçenlerde de onu, kayıtlı olduğum bir reklam dublaj ajansına götürdüm. Orada demo aldık. Ben onun dublaj yapmasını çok istiyorum.

Alideniz sizi perukla görünce yadırgadı mı?
Hayır. Ayrıca beni sesimden de tanıyor. 'Lale Devri'nde Emina Sandal'ı seslendiriyorum. Diziyi izlerken "Anne, sen konuşuyorsun" diyor.

OĞLUMU SAKLAMIYORUM
Alideniz ile zaman zaman röportajlar için çekim yapıtırıyorsunuz. Oğlunuzu basından uzak tutma düşünceniz yok sanırım...
Hayır, kesinlikle böyle bir düşüncem yok! Bir röportaj teklifi geldiğinde tabii ki birlikte objektif karşısına geçiyoruz. Alideniz daha küçük olduğu için hâlâ bebek dergileriyle röportaj yapıyoruz. Oğlumla birkaç fotoğraf çektirmenin kimseye bir zararı olduğunu düşünmüyorum. Oğlumu basından sakladığımda Alideniz daha mı kıymetli olacak? Alideniz'e herhangi bir zarar vermediği sürece benim için bir sakıncası yok.

'İpek'size "Bu kadar da olmaz" dedirtiyor mu?
'İpek' her davranışıyla bu kadar da olmaz dedirtiyor. 'İpek'in istediğini elde etmek için yapmayacağı şey yok! Hırslarına rağmen 'İpek'i seviyorum. Çünkü o karakteri yaşatmak için bir yerinden tutup onu savunmam lazım.
https://kizimnerede.yetkinforum.com
*MeRve*
Süper Üye
*MeRve*

İsminiz : Cansu Merve!! Durumunuz : İyi (: Kayıt tarihi : 24/02/11

MesajKonu: Geri: Arkadaşlarım Bile Beni Tanıyamadı ..    Arkadaşlarım Bile Beni Tanıyamadı ..  Icon_minitimeC.tesi Şub. 26, 2011 12:19 am

Teşekkürler
https://kizimnerede.yetkinforum.com/
kızımnerede_45
Siktir Edilmiş Üye
kızımnerede_45

İsminiz : oguz Durumunuz : bekar Kayıt tarihi : 19/12/10

MesajKonu: Geri: Arkadaşlarım Bile Beni Tanıyamadı ..    Arkadaşlarım Bile Beni Tanıyamadı ..  Icon_minitimeC.tesi Şub. 26, 2011 12:46 am

Paylaşım İçin Teşekkürler
deadboy
Süper Üye

İsminiz : Berkalp Durumunuz : -- Kayıt tarihi : 11/05/11

MesajKonu: Geri: Arkadaşlarım Bile Beni Tanıyamadı ..    Arkadaşlarım Bile Beni Tanıyamadı ..  Icon_minitimePerş. Mayıs 12, 2011 3:53 pm

teşekkürler..

Arkadaşlarım Bile Beni Tanıyamadı ..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Selam Arkadaşlarım
»  Aramıyorsan Beni
» Kurtar Beni ..
» Beni Nasil Tanirsiniz-Bilgin
» Hadi Anlatın Beni Ama Doğru Düzgün