Kızım Nerede Dizisi İlk ve Tek Fan Sitesi
Kurtlar Vadisi "Osmanlı" Tüm Bölümler. B-261910-üye_ol

Kurtlar Vadisi "Osmanlı" Tüm Bölümler. B-261910-üye_ol

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kızım Nerede Dizisi İlk ve Tek Fan SitesiHoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz : Çarş. Ara. 31, 1969
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Kurtlar Vadisi "Osmanlı" Tüm Bölümler.

4 posters
YazarMesaj
SéRSéRi
Yeni Üye

Kurtlar Vadisi "Osmanlı" Tüm Bölümler. Empty
MesajKonu: Kurtlar Vadisi "Osmanlı" Tüm Bölümler.   Kurtlar Vadisi "Osmanlı" Tüm Bölümler. Icon_minitimeÇarş. Nis. 13, 2011 5:15 am

Bölüm 1

Geçmişe Dönüş Edirne Semaları Görünür Ekranda.

2.Murat, Hasta Yatağında Ölü Bulunur. 2.Murat, Öldüktan Sonra Candarlı Halil Paşa, Habersiz yanına 5 asker alıp Manisa'ya F.S.Mehmet'in sancağına gider.

Halil Paşa: (Üzüntü İçinde) Padişahımız 2.Murat, ne mutludur ki Ona Allah, Katına Erdi Bizim içinde Ne Üzüntülü Bir Gündür ki, Size bu haberi vermek Bana Kaldı Babanız 2.ci Murat, Tahtını Size bıraktı Padişahım.
F.S.Mehmet:Ne diyorsun sen Halil Paşa, Babam'ın öldüğünü daha önce neden haber vermediniz bana derhal atımı hazırlayın yola çıkıyorum!
H.Paşa:Affedin efendim ancak gelebildim! Atınız dışarda hazır! Babanızın Ölümünden sonra İsyanlar Çıktı efendim.
F.S.Mehmet:Ne Duruyorsun Halil Paşa Siz hemen Çıkın Tahta Geçiceğimi Duyurun İsyancılara Bıraksınlar İsyanı!
H.Paşa:Padişahım Çok Yaşa Padişahım Çok Yaşa!

Fatih Sultan Mehmed, yanında atabegi Sehabeddin Pasa oldugu halde, iki günde Çanakkale Bogazı'na geldi. Bizans'ın boğazları kesmeleri ve Orhan'i 1444 yılında oldugu gibi Rumeli'de serbest bırakmaları uzak bir ihtimal değildi. Genç Sultan, Gelibolu'ya geçmeyi Başardı.

F.S.Mehmet:Allah'ım şükürler olsun sana buraya kadar gelebilmeme izin verdin Benim hemen Edirneye Varmam Lazım Sehabeddin Paşam!
Sebahaddin:Sultanımız Burdan Ötesi Kolaydır Biraz daha yolumuz var yanlız umutsuzluğa kapılmayın!
F.S.Mehmet:Ben Yanımda Telaş eden Adam istemem Paşam sende dön geriye bu lafları ediceksen!

Gelibolu'da 2.Murat'ın ölümü ve yeni pâdisahın geldigi haberi yayıldı. Yeniçeriler, sur haricinde toplanip sehri yağmaya Hazırdılar. Ancak Çandarlı Halil'in büyük otoritesi ve enerjisi sayesinde büyük bir kargasanın önü alındı. Halil, kalan kapıkulu askerleri ile alel acele topladığı kuvvetleri, bunlarin üzerine sevk ederek.

H.Paşa:Silahlarınızı bırakmazsanız hepiniz Kılıçtan geçiriliceksiniz Hepiniz Yeni Sultanı Bekleyin Padişahımız geldikten sonra hepinizin sorunları çözülecektir.

Fatih Sultan Mehmet,Edirne'ye gelerek Tahta Oturur.

Geriye Dönüş Sonu

-1450-

Eski bir ev ofise çevrilmiş Kamera Memati ve Abdulhey'i Gösterir Bir Başka oda'da Polat,Oturuyodur Kapı çalınır Memati Kapıyı Açar Gelen Fatih Sultan Mehmet'in Vezir-i Azam Çandarlizade Halil Paşa'dır.

Memati:Buyurun Birader ne vardı ne istiyorsun?
Halil Paşa:Polat Alemdar, ile görüşecektim ben kendisi burdamı?
Abdulhey:Niçin Görüşeceksiniz Polat Alemdar, ile?
H.Paşa:Fatih Sultan Mehmet, Adına Kendisine Bildiri'de bulunmaya geldim!
Memati:Sultan Mehmet, mi? Öyle desene kardeşim baştan!
H.Paşa:Benim zamanım değerli beyler Polat Alemdar, İle Görüşmem Lazım!
Abdulhey:Vezirim Buyrun Kendisi İçerde Hatamız varsa Kellemiz alına!
H.Paşa:Birdaha ki,Saygısızlığınızda ikinizde öleceksiniz kelleniz vurulacak haberiniz ola.
Abdulhey: ( Memati'ye) Memati Abi biraz kibar olsana kellemiz az kalsın gövdemizden gidiyordu.
Memati: ( Derin Bir Oh Çeker) Asıl sen Kibar ol Birdahakine Kellen Gövden'den Kuş misali uçup gider.

Halil Paşa,Polat Alemdar'ın Odasına Girer.

Polat:Buyrun Size nasıl yardımcı olabilirim?
H.Paşa:Fatih Sultan Mehmet, Adına Burdayım Seninle Açık Konuşacağım!
Polat:Buyrun Sizi Dinliyorum!
H.Paşa:Padişahımız Fatih Sultan Mehmet, Seni Huzurunda Görmek İstiyor!
Polat:Sultanımın Ricası Benim İçin Bir Emirdir! Kendisine Nezaman İsterse Görüşebileceğimi İletin!
H.Paşa:Hemen Şimdi İstiyor!
Polat:Bir Kusurmu İşledik Bilmeden!
H.Paşa:Bukadar Tefarruat yeter gerisini Gidince Padişahımızdan Öğrenirsin!

Halil Paşa,Beraberinde Polat Alemdar, İle saraya gelir Polat Alemdar, Fatih Sultan Mehmet'in Huzuruna çıkartılır.

Fatih Sultan Mehmet: Polat Alemdar,Seni buraya neden davet ettiğimi merak ediyorsundur.Öncelikle Seni Seçmemin nedeni Senin ve adamlarının müslüman olmanız Bu demek değildirki benden izinsiz iş yapasınız! Sizi seçmemin Bir başka nedeni de bu topraklar İçin Allah, İçin Çalışmanız'dır.
Polat:Sultanım bilmeden bir kusur bir hata işlediysek affola benim ve arkadaşlarım Canı feda olsun size ve bu topraklara!
F.S.Mehmet:Ölmek İçin henüz erken Aslanım daha istanbul'u Feth edicez Sizde bana yardım ediceksiniz Yardımınız Bana çok lazım!
Polat:Allah için Yapamıyacağım Sizin İçin Başaramayacağım İş yok Sultanım ne emrederseniz başımla Gövdemle yapmaya hazırım!
F.S.Mehmet:Arkadaşların ile Birlikte İstanbul hakkında Bizans devleti hakkında Bilgi toplayıp Bana iletmen yeterli zamanı gelince Fazlası ile müfakatlandıralacaksın!
Polat:Sultanım Ricanız benim için emirdir siz hiç merak etmeyin Ben, Ölürüm Memati, Ölür Abdulhey, Ölür Biz İstanbulu yinede Alırız Süpheniz Olmasın!
F.S.Mehmet:Aslanım Allah Ne muradın varsa versin Gazamız Mübarek olsun hemen hazırlıklara başlayın çekile bilirsin!

Polat Alemdar,Arkadaşlarının Yanına Döner.

Memati:Hoş Geldin Usta Seni merak ettik az dağa gelmeseydin peşinden gelecektik.
Polat:Merak edilecek ne var Memati,Bundan Büyük Şerefmi var!
Abdulhey:Abi Kellen Gitti sandık sen öyle diyorsun ama Ne işimiz olur Abi, Sarayla Padişah'la.
Polat:Olur Olur Hele Bundan sonra çok daha işimiz olacak Fatih Sultan Mehmet,İstanbul'u Feth Edicek!
Memati:Hadi Canım Ordan Yıldırım Beyazıd'ın yapamadığını Fatih Sultan Mehmet'mi yapıcak daha dünkü çocuk!
Abdulhey:Neden Öyle diyorsun Abi?
Memati:Otursun Oturduğu yerde İstanbul'u Feth Edicem diye Edirne'yi de kaptırmasın Bizanslılara
Polat:Ne Edirne'yi Kaybedicez nede İstanbul'u Bizanslılara Bırakıcaz Ben bu yola Başımı koydum Fatih Sultan Mehmet, Padişahımıza yardım edicem!
Abdulhey:Abi eminmisin başarısız olursak kellemiz gider!
Polat:Başarısız olma ki başın gövdenin üstünde dursun Abdulhey,Hem Padaşahımız Başarısız olduk diye Başımızı vurduracaksa!
Abdulhey:Ben Onu demedim Abi. Kahpe Bizansın eline geçersek kellemiz gider Ajanlık teklif etti heralde Padişahımız!
Polat:Evet Abdulhey, Ajanlık Teklif etti Ben İstanbul'a Gidiyorum!
Memati:Ne yapıcaksın Elin Ecnebi Memleketin'de usta seni iki dakika'da harcarlar kaç osmanlı padişahı bu hevesle yok oldu!
Polat:Başarabilirsem Bizans İmparatoru Konstantin'i Öldürecem Böylelikle Hata Yapmalarını Sağlamış olurum belki!
Abdulhey:Yakalanırsan Kellen Gider Abi.
Polat:Allah Yolunda Şehit olurum Ölürsem Ölmek İstemeyen Gelmez Karar Sizin!
Abdulhey:Abi,Elif Ne Olacak Gerçi senin ona Ulaşman imkansız ama!
Polat:Arkadaşlar Benim Öncelikli Hedefim Padişahımızın bana vermiş olduğu görevi başarmak Dediğin gibi dağa Fatih Sultan Mehmet'in Kardeşi Sultan Elif'in Gönlünü kazanamadım ama kazanıcam!
Memati:Tamam Usta ben varım Madem İstanbul'u alıcaz Bizimde çorbada tuzumuz olsun!

Kamera Sayara Döner Fatih Sultan Mehmet'in Yanında Kardeşi Elif,Vardır.

F.S.Mehmet:Gel Bakalım Gözümün nuru nasılsın iyimisin?
Elif:İyiyim Abi,Sağlığına duacıyım!
F.S.Mehmet:Varmı benden istediğin biryeş Bak varsa söyle sen bana Annemizin yadigarısın!
Elif:Hayır Abi Yok tek temennim İstanbul'un Bizim Olması!
F.S.Mehmet:Olacak İstanbul Bizim Olacak Hz.Muhammedin İsteği yerine gelecek İstanbul Müslüman Olacak!

Sahne İstanbul'a Bizans İmparatoru Konstantin'e Döner.

Konstantin:Osmanlı Sultanı Fatih Sultan Mehmet, Şavaş Hazırlıkları yapıyor'da ne demek Bu barbar kim oluyorda bu yaşta bize saldırmaya cürret ediyor kim var arkasında bunun!
Vezir:Efendim Fatih genç ve Bilgili bir osmanlı padişahı kendisini dikkate alsanız iyi olur!
Konstantin:Hıh Diğer Osmanlı padişahlarının yapamadığını omu yapacak ne yapacak top mu atacak yer yüzünün yapılmayan silahını yapıp mı saldıracak ne yapacak Siz istiyorsanız gerekli önlemleri alın!
Vezir:Bir duyum aldık efendim 3 tane ajan görevlendirmiş bilgi toplaması için!
Konstantin:Ajanları gördüğünüz yerde öldürün bulamazsanızda fark etmez kimse bizim elimizden bu şehri alamaz!
Vezir:Emredersiniz efendim!

Kameralar Fatih Sultan Mehmet'e döner H.Paşa Yanında'dır.

F.S.Mehmet:Halil Paşam,Seninle açık konuşacam İstanbul'u İstiyorsak Hem Ticari ve Hem Kültürel Yönden Önemli avantajımızın olması için Boğazları tamamı ile ele geçirmemiz lazım!
H.Paşa:Bende Sizinle aynı görüşteyim padişahım!
F.S.Mehmet:H.Paşam Tez hazırlıklar Yapıla Boğazları ele geçirmek için gerekli düzeni kur orduyu hazırla Bende Karaman Oğulları Meselesini Çözeyim Allahın İzni ile sorunları aştıkmı Hazırlıklara başlayabiliriz İstanbul için!

Yapılan Savaşlar sonucunda Boğazlar Ele Geçirilmiştir Fatih Sultan Mehmet Karaman Oğulları Sorununu Çözmüştür İstanbulu Fetih İçin Gerekli Çalışmalara Başlanmasını ilan etmiştir.

Sahne Bizans İmparatoru Konstantin'e Döner.

Konstantin:F.Sultan Mehmet, Kim oluyorda bize şavaş hazırlıkları başlatıyor genç yaşta toprağa girmek mi istiyor bu adam!
Vezir:Efendim şimdi ne yapıcaz!
Konstantin:Bu ateş tüm Osmanlıyı sarmadan Fatih'in icabına bakılsın Derhal Bir Vezir Çıkarılsın Bir Askerimiz Yanında Gitsin Vezirimiz Çıkınca Osmanlı'nın İçine Soktuğumuz Ajanlar'dan Biri Fatihi Öldürsün!
Vezir:Emredersiniz Efendim Dışarda Kapı'da Osmanlı'dan Gelen Elçi Bekliyor ne yapalım!
Konstantin:Alın İçeri Gelsin!

Elçiyi İçeri alıp Diz Çöktürürler Kafasının altına Kütük Koyalarlar!

Elçi:Ne yapıyorsunuz ben Osmanlı Elçisiyim Böyle mi yapıyoruz biz size!
Konstantin:Söylediklerin hoşuma gitmezse böyle kalırsın giderse eski usul devam ederiz!
Elçi:Padişahımız size bir fırsat sunuyor İstanbul'u Bize verin yoksa hepiniz öleceksiniz!
Konstantin: Demek Padişahınız böyle ferman buyuruyor Barbar Türk bunun olmıyacağını aklın almıyor buraya kadar gelip bizi tehtit ediyorsun!
Vezir:Efendim Bunu yapıcak adamlarımız var neden siz elinizi kana bulamak istiyorsunuz!
Konstantin:Bu Barbarın kafasını kesmek ancak bana Düşer ( Elindeki Kılıcı Elçi'nin kellesine İndirir)
Vezir:Efendim Ne yapıcaz Resmen savaş ilan ettik!
Konstantin:Elçisinin kellesini yollayın Fatih Sultan Mehmet'e!

-Makedonya-

Makedonya Kralı Büyük İskender'in odasına döner kameralar.

İskender Büyük:Polat Alemdar,Memati Baş ve Abdulhey Çoban, Kim yav bu adamlar!
Nazım:Kralım beni emretmişsiniz!
İskender:Gel Nazımım Gel Ne yapmaya Çalışıyor Bu Osmanlı Padişahı Fatih,Nazımım sen akıl erdirebildin mi?
Nazım:Kralım İstanbul'u feth etmek için Hazırlık yapıyor!
İskender Büyük:Bu elide tuttuğum dosya'daki ajanları bunun için mi görevlendirdi!
Nazım:Evet kralım ne emredersiniz!
İskender Büyük:İstanbul,Benim'dir benim olacak kimselere kaptırmam orayı Osmanlı Devletine biraz engel olalım.
Nazım:O nasıl olacak efendim şavaş mı ilan ediceksiniz!
İskender:Biz değil Bizim emrimizde ki Küçük Beylikler osmanlıya karşı isyan çıkartıcak onlar başaramazsa biz başarırız!
Nazım:Emredersiniz kralım!
İskender:Polat Alemdar'ı sağ salim getirin bana diğer ikisi Kuru kafa atın osmanlı hanedanlığının önüne!
Nazım: Derhal efendim bir başka arzunuz var mı?
İskender:Bizansa yapıcağım ziyaretimi biraz erteledim bildirin!
Nazım:İstekleriniz benim için bir emirdir Kralım!

Polat Alemdar ve Adamları İstanbul'a Varmıştır Yolda Yürürken Bir Bizanslı Askeri Öldürüp Kılıcını Alırlar!

Memati:Usta Şimdi Ne yapıcaz buraya kadar geldik burdan öte ya tarih yazıcaz ya tarih olucaz!
Polat:Seninde dediğin gibi tarih yazıcaz şu üç Askeri Öldürüp Kıyafetlerini giyip silahlarını alıcaz!
Abdulhey:Ha deyince öldürmek oluyor mu Abi Ya devamı gelirse!
Polat:Önce Biraz takip edelim sonra uygun bir zamanda öldürüp işimizi görürüz!
Memati:Haçlı şeferleri düzenlense Bizde vatanı savunsak bundan daha kolay hallederdik Heralde usta!
Polat:Çok konuşup az iş yap sonrada şikayet et Memati Et Et şikayet et
Memati:Tamam Usta Şikayet falan etmiyorum Direk Öldürüyorum Ben Mesajı aldım!

Memati,Üç Askeri'de Etkisiz Hale Getirir Polat,Memati ve Abdulhey Kıyafetleri giyip Bizans Sarayına girerler.

Polat:Memati,Siz Burda kalıp etrafı gözetleyin ben işimi halledip geliyorum!
Memati:Tamam Usta!
Abdulhey:Abi Aksilik olursa ne yapalım!
Polat:Eğer on dakikaya gelmezsen burdan çıkın aşağıdaki geldiğimiz noktada buluşalım!
Memati:Sen nasıl çıkacan ordan Usta!
Polat:Girmesini Nasip eden Allah,Öldürmesini'de Nasip eder Memati.

Polat, Sarayın içinde Yürüyodur Konstenstin odasına doğru ilerler Sessizce Kapıda Bulunan Askerleri Öldürüp Elini Kapıya Atar İçeri girip Arkası Dönük Askeri Öldürür Sahne Fatih Sultan Mehmet'e Döner. Yanında Bizanstan Gelen Elçi vardır.

F.S.Memhet:Halil Paşa sorun bakalım bi sıkıntılarımı varmış neden gelmişler.
H.Paşa:Hemen Sorayım Padişahım..... ( Elçiye) Söyliyeceklerini söyle Padişah izin verdi.
B.Elçisi:Konstenstin diyor ki,Fazla gençliğine güvenmesin bu sevdadan vazgeçsin İstanbul Bizansın.
H.Paşa:Padişahım.....
F.S.Mehmet:Tamam Halil Paşam Tamam tercüme etmene gerek yok anladım ben Kendisine söyle Heves mi değil mi ben İstanbul'u aldığım zaman görecek hatta 1453'te alacağımı da söyle.
H.Paşa:İmparator Konstanstine Fatil Sultan Mehmet'in fermanıdır 1453 Tarihin'de İstanbul Osmanlı Topraklarına katılacak bu bir heves değildir.

Elçi Huzurdan Ayrılır.

F.S.Mehmet:Varmı başka bir mevzu Halil Paşam yoksa kimse bu saatten sonra beni rahatsız etmesin!
H.Paşa:Efendim Genç Bir Çocuk Sizi Görmek İstiyor!
F.S.Mehmet:Sana İletsin Ne İletecekse Paşam!
H.Paşa:Efendim Sizinle Görüşmek istiyormuş yoksa ben kendisine söyledim!
F.S.Mehmet:Tamam Alın Çocuğu yanıma Müslüman mı Yoksa Değilmi ona göre davranalım!
H.Paşa:Edindiğim Bilgiye Göre Müslüman Değil Efendim!

Çocuk Fatih Sultan Mehmet'in huzuruna çıkartılır.

F.S.Mehmet:Siz Dışarı Çıkın Lakin Söyleyeceklerimi kimse duymasın!
H.Paşa:Ricanız Emirdir padişahım. ( Çocuk Kalır Bir odada)
F.S.Mehmet:Ne var ne istiyorsun Hem Dinizimi red ediyorsun hem yardım mı istiyorsun Kafir utanmıyormusun karşıma çıkmaya!
Çocuk:Ben Müslüman Olmak istiyorum!
F.S.Mehmet:Nerden Bileyim senin Müslüman Olmak İstediğini Seni Kim Gönderdi Buraya!
Çocuk:Ben Hakikatan Müslüman Olmak İstiyorum Beni Müslüman Yaparmısınız!
F.S.Mehmet: ( Sertliği yumsar) Demek Müslüman Olmak İstiyorsun Tamam Ozaman Halil Paşam sana yardımcı olsun!
Çocuk:Beni Siz Müslüman Yapın Ancak O vakit müslüman olurum!
F.S.Mehmet:Tamam Madem öyle yardım istiyorsun Bende Sana yardım Edip Seni Allah,Yoluna kazandırayım.

Çocuk Elini Arkasına Götürür Bıcaç Çıkartır Arkasına Saklar Bu sırada Kamera İkiye Ayrılır Bir yanda Fatih Sultan Mehmet ve Çocuk elinde Bıcak Bir yanda Polat ve Konstanstin Polat'ın elince Kılıç Ekran kararır.

1.Bölüm Sonu
Admin
Site Sahibi

Admin

İsminiz : ? Durumunuz : Hiç Bellii olmuyor Değişiyorr Kayıt tarihi : 06/11/10

MesajKonu: Geri: Kurtlar Vadisi "Osmanlı" Tüm Bölümler.   Kurtlar Vadisi "Osmanlı" Tüm Bölümler. Icon_minitimeÇarş. Nis. 13, 2011 5:30 am

Teşekkürler .. Mad
https://kizimnerede.yetkinforum.com
kızımnerede_45
Siktir Edilmiş Üye
kızımnerede_45

İsminiz : oguz Durumunuz : bekar Kayıt tarihi : 19/12/10

MesajKonu: Geri: Kurtlar Vadisi "Osmanlı" Tüm Bölümler.   Kurtlar Vadisi "Osmanlı" Tüm Bölümler. Icon_minitimeCuma Nis. 15, 2011 3:17 am

Teşekkürler
Admin
Site Sahibi

Admin

İsminiz : ? Durumunuz : Hiç Bellii olmuyor Değişiyorr Kayıt tarihi : 06/11/10

MesajKonu: Geri: Kurtlar Vadisi "Osmanlı" Tüm Bölümler.   Kurtlar Vadisi "Osmanlı" Tüm Bölümler. Icon_minitimeC.tesi Nis. 30, 2011 6:38 am

yeni bölüm nerde ??
https://kizimnerede.yetkinforum.com
Memmetçerçer
Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Kurtlar Vadisi "Osmanlı" Tüm Bölümler.   Kurtlar Vadisi "Osmanlı" Tüm Bölümler. Icon_minitimePaz Mayıs 08, 2011 4:50 am

Yeni Bölümü Bekliyorum

Kurtlar Vadisi "Osmanlı" Tüm Bölümler.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kurtlar Vadisi ''Türkistan'' Tüm Bölümler.
» Kurtlar Vadisi Pusu'da Öldü “Kızım Nerede?”de Baba Oldu!
» Deli Dumrul Kurtlar Kuşlar Aleminde